Co wysyłać na paletach?

Przesyłki kurierskie ułatwiają nam prowadzenie biznesu. Dzięki nim przedsiębiorcy nie muszą wyposażać się we własną flotę samochodową. Z ofert firm kurierskich korzysta dziś wiele sklepów internetowych oraz firm usługowo-handlowych, które każdego dnia wysyłają swoim klientom setki paczek. Już teraz korzystając z usług firm kurierskich jesteśmy w stanie wysyłać nie tylko małe i lekkie przesyłki, ale także te ciężkie i o dużych gabarytach. Nie tylko na terenie kraju, ale również za granicą.

PRZESYŁKI KURIERSKIE – OD KOPERTY PO PALETY

Firmy kurierskie dają nam duże możliwości. Dzięki ich ofertom możemy wysyłać nie tylko drobne przedmioty, ale również te sporo ważące i mające pokaźne rozmiary. Decydując się na usługi firm kurierskich możemy bowiem nadawać przesyłki od tych, które zmieszczą się w kopercie po te, które, z racji swojej wagi należy umieścić na palecie.

PRZESYŁKI PALETOWE – CO WARTO WIEDZIEĆ PRZED NADANIEM PRZESYŁKI?

Mianem przesyłek paletowych nazywane są te przesyłki, które w swojej podstawie posiadają paletę. Ta może być wykonana z drewna lub tworzywa sztucznego. Jej zadaniem jest wzmocnienie konstrukcji oraz umożliwienie sprawnego przewożenia załadunku przy użyciu wózka widłowego. Palety są bowiem skonstruowane tak, by można je było swobodnie podnosić i przewozić wykorzystując do tego zadania specjalny sprzęt.

Nadając przesyłkę paletową należy mieć na uwadze kilka ważnych spraw. Przed przyjazdem kuriera po odbiór przesyłki paletowej trzeba ją starannie przygotować. O tym, jak należy to zrobić przeczytasz tutaj.

Równie istotną kwestią jest umiejscowienie jej tak, by samochód dostawczy, który przyjedzie po odbiór przesyłki mógł swobodnie po nią podjechać. Nadawca przesyłki paletowej jest bowiem zobowiązany do umożliwienia kurierowi sprawnego załadunku towaru. Kurier nie ma obowiązku noszenia przesyłki paletowej. W przypadku, kiedy jej załadunek jest utrudniony, kurier może odmówić jej odbioru. Podobnie jest w sytuacji, gdy paleta, na której znajduje się załadunek jest uszkodzona.

CO MOŻNA WYSYŁAĆ NA PALETACH?

Przesyłko paletowe przeznaczone są do wysyłania towarów ciężkich, o dużych gabarytach lub drobnych w dużych ilościach. Na paletach można umieszczać nie tylko przedmioty wielkogabarytowe, ale również duże ilości małych produktów zapakowanych w kartony. Przesyłki paletowe gwarantują wyższe bezpieczeństwo towaru w czasie transportu.

Ze względu na sposób zapakowania przesyłki paletowe są alternatywą dla paczek zawierających duże ilości produktów, których waga całkowita przekracza dopuszczalne dla poszczególnych firm kurierskich granice.

Więcej o maksymalnych wagach przesyłek w poszczególnych firmach kurierskich przeczytasz tutaj.

Na paletach można wysyłać między innymi:

  • sprzęt AGD (pralki, lodówki),

  • meble,

  • materiały budowlane,

  • maszyny

  • towary drobne zapakowane w kartony, np.:

  • chemia domowa, np. proszki do prania,

  • karma dla zwierząt,

  • drobny sprzęt RTV i AGD.

Każda przesyłka paletowa powinna być odpowiednio zapakowana a jej wnętrze zabezpieczone przed przesuwaniem się w transporcie. Zawartość przesyłki warto też zabezpieczyć stosując narożniki i boczne wzmocnienia.

Chcesz nadać przesyłkę paletową? Skorzystaj z naszej porównywarki cen przesyłek paletowych. Wybierz najlepszą ofertę, złóż zlecenie i przygotuj się na odbiór przesyłki przez kuriera. Monitoruj jej losy aż do momentu zakończenia zlecenia. Korzystaj z FastPost Palety zawsze wtedy, gdy będziesz chciał nadać przesyłkę paletową z dostawą na terenie kraju i poza jego granicami.

Z FastPost nadasz też przesyłki paczkowe i kopertowe.