PN - PT: 8:30 - 16:00
+48 (46) 814 49 64

Blog

Jak prawidłowo zapakować przesyłkę paletową?

Współpraca z krajowymi i zagranicznymi kontrahentami sprawia, że stajemy przed koniecznością dostarczenia im towaru. To wiąże się z organizacją transportu. W takiej sytuacji możemy skorzystać z usług firm kurierskich, które realizują zlecenia nie tylko małych, ale również wielkogabarytowych przesyłek, także tych umieszczonych na paletach.

Read more

Czego nie można wysłać kurierem?

Czego nie można wysłać kurierem?

Kiedy chcesz coś wysłać, zamawiasz kuriera. W trakcie składania zlecenia podajesz wagę i wymiary przesyłki. W odpowiednim miejscu wpisujesz też zawartość przesyłki. Czy wszystko można wysłać firmą kurierską? Nie. Istnieje lista rzeczy wyłączonych z przewozu. Dowiedz się, czego nie można wysyłać za pośrednictwem firm kurierskich.

Read more

Przesyłki paletowe niestandardowe

Elementy niestandardowe a firmy kurierskie

Wysyłka przesyłek paletowych umożliwia dostarczanie przedmiotów o dużych rozmiarach. Umieszczone na palecie kwalifikują przesyłki do przesyłek paletowych. Bywa jednak, że są one zaliczane do przesyłek paletowych niestandardowych. Każda firma kurierska ma swoje wytyczne. Sprawdź koniecznie, jak poszczególne firmy rozumieją pojęcie niestandardowych przesyłek paletowych.

Read more

Co można wysyłać na paletach

Co wysyłać na paletach?

Przesyłki kurierskie ułatwiają nam prowadzenie biznesu. Dzięki nim przedsiębiorcy nie muszą wyposażać się we własną flotę samochodową. Z ofert firm kurierskich korzysta dziś wiele sklepów internetowych oraz firm usługowo-handlowych, które każdego dnia wysyłają swoim klientom setki paczek. Już teraz korzystając z usług firm kurierskich jesteśmy w stanie wysyłać nie tylko małe i lekkie przesyłki, ale także te ciężkie i o dużych gabarytach. Nie tylko na terenie kraju, ale również za granicą.

Read more